MŠ Gazdovský Rad Šamorín

MŠ Gazdovský Rad Šamorín

Materská škola využila našu službu Návrhy riešení a po konzultáciách sme pre nich zostavili balík šitý na mieru.

Dodávka obsahovala:

  1. projektor s krátkou projekčnou vzdialenosťou BenQ mx620ST
  2. stropný držiak projektora
  3. interaktívny systém GloView 3D Touch 4vo verzii ovládateľnej interaktívnym perom
  4. repasovaný notebook Lenovo Thinkpad T400
  5. magnetickú keramickú tabuľu podľa veľkosti obrazu projektora
  6. kompletnú kabeláž
  7. školenie obsluhy

Na miesto inštalácie sme šli dopredu pripravený na rôzne nečakané situácie, nakoľko sme pred inštaláciou neabsolvovali z dôvodu časovej tiesne prehliadku miesta. Inštalácia pozostávala z upevnenia projektora s držiakom na strop, privedením signálu a napájania k projektoru, osadenie kalibračnej jednotky interaktívneho systému GloView a privedenia USB kábla k nemu. USB kábel slúži ako napájanie aj ako dátové spojenie medzi jednotkou a notebookom.

Notebook sme už dopredu pripravili – mal nainštalované všetky potrebné aplikácie k interaktívnej triede – ovládače k interaktívnemu systému, vzdelávací softvér, atď. Na priania učiteliek sme však ešte dodatočne nainštalovali aj iné vzdelávacie programy, ktoré predtým používali.

Tabuľu sme upevnili o 20cm nižšie, ako bola pôvodná (menšia – menená z dôvodu nevhodnej veľkosti), aby deti predškolského veku dosiahli až na jej vrchol.

Z troch možností kalibrácie interaktívneho systému (automatická, poloautomatická, manuálna) sme na prvú kalibráciu kvôli dosiahnutiu maximálnej presnosti zvolili manuálnu variantu.

Zvedavým deťom sme predviedli testovaciu prevádzku, počas ktorej sme testovali systém až na hranice jeho možností – simulovali sme ovládanie naraz desiatimi používateľmi, presýtili sme prostredie výučbového programu množstvom graficky náročných objektov, aby sme sa presvedčili, či je novoinštalovaný systém stabilný a či funguje podľa očakávaní.

Potom, ako sme inštalačnú fázu považovali za ukončenú, mohlo začať školenie.

Počas školenia sme dopodrobna prebrali ovládanie projektora, interaktívneho systému, ako aj ovládanie, funkcie a možnosti vzdelávacieho softvéru. Učiteľky pozorne sledovali výklad a zapisovali si kľúčové body do svojich zápisníkov. Následne sme systém vypli a znovuzapnutie od prvého bodu už vykonal sám vyškolený personál.

Veríme, že nový interaktívny systém bude deťom aj pedagógom v tejto materskej škole dlhé roky dobre slúžiť a že obrovský potenciál, ktorý sa v takomto spôsobe výučby skrýva, bude ich spoločnou prácou odhalený.

interaktivnatrieda
Materská škola využila našu službu Návrhy riešení a po konzultáciách sme pre nich zostavili balík šitý na mieru. Dodávka obsahovala: projektor s krátkou projekčnou vzdialenosťou BenQ mx620ST stropný držiak projektora interaktívny systém GloView ...