Interaktívna podlaha na vzdelávacie účely

Interaktívna podlaha s efektom

Interaktívna podlaha s efektom hudobného nástroja

V dnešnej dobe sú deti vychovávané modernou technikou a túžia po rôznych počítačových hrách. Ako ale skĺbiť počítače so zdravím alebo rozvojom detí? Interaktívna podlaha je pre deti nesmierne zábavná. Utekajú po nej malé i veľké. O rozvoj schopností sa postarajú dotykové hry na obrazovkách.

Nemáte miesto v hracom kútiku? Premeňte na veľkú hraciu plochu aj steny, na ktorú deti môžu virtuálne malovať alebo na nej hrať virtuálne pexeso, puzzle a iné hry. Taktiež virtuálne graffity bude mať svojich obľúbencov. Kto by nechcel v rukách držať sprej a nastriekať si svoj obrázok a potom si ho odniesť domov? Jedná sa o veľkú zábavu aj pre deti s telesným postihnutím, ktoré neudržia ani ceruzku.

Interaktívna podlaha je skvelým nástrojom na výučbu hlavne na predprimárnom stupni, kde je dostatočný priestor pre “školu hrou”. Od primárneho stupňa sa hodí ako rekreačný nástroj, ktorý pomáha odreagovaniu študentov a prinesie im trocha “farebnosti” do všedných dní. Dojem z vyučovania je hlbší a dlhodobejší, pretože sú účastníci zapojení do deja a môžu ho sami ovplyvňovať vlastným telom.

Priamo vo Vašej učebni tak môžete napríklad hrať futbal, plávať v rieke, zahrať si na hudobnom nástroji, či praskať bublinky, a to všetko s hudobným sprievodom.

Pohyb sníma kamera, súčasťou riešenia je aj projektor, počítač a infračervený osvetľovač. Pomocou projektoru sa obraz vysiela na podlahu, bar, stôl alebo akúkoľvek inú plochu. Je tu aj možnosť vytvorenia projekcie rôznych tvarov (napr. kruh) alebo extra veľkej plochy s prepojením viacerých projektorov.

Softvérový balíček obsahuje 15 až 100 preddefinovaných efektov, zariadenie pre snímanie pohybu a Vami zvolený projektor. V prípade záujmu vieme dodať aj notebook či stolný počítač so všetkým príslušenstvom. Je možné si zakúpiť na začiatok iba jeden interaktívny efekt a v prípade potreby dokúpiť ďalšie. Preddefinovaný efekt je možné ľahko upraviť a vytvoriť z neho veľké množstvo rozličných prezentácií. Softvér umožňuje ľahko meniť pozadie (foto, video), interaktívne prvky, rýchlosť pohybu prvkov, počet prvkov a podobne.

Služby:

Sme partner priameho výrobcu softvéru a ponúkame predaj a prenájom. Zabezpečíme inštaláciu, servis, poradenstvo pri výbere projektoru a priestorov, úpravu preddefinovaných efektov alebo tvorbu úplne nových podľa Vašich prianí. Viac o našich službách sa dočítate tu.

Príklady využitia mimo školského prostredia:

  • Predajne: Chcete mať jedinečnú predajňu a pritiahnuť zákazníkov?
  • Obchodné centrá: Prezentovali by ste radi v mieste, kde mesačne prejde 600 tisíc až 1,2 miliónu ľudí? Ponúkame Vám plochu vo veľkosti približne 5 x 4 m.
  • Výstavy, veľtrhy: Upútajte pozornosť na Váš stánok a predĺžte dobu, počas ktorej budete prezentovať svoje produkty.
  • Udalosti: Hry futbal, hokej, autíčka stopercentne oživia každý Váš večierok
  • Vlakové nástupištia: Oslovte čakajúcich na staniciach, kde sa ročne nachádzajú milióny ľudí.
  • Festivaly a iné outdoorové udalosti

Príklady efektov:


Efekt odfúkaného lístia (Obraz poskladaný z 9 projektorov)

Ďalšie videá si môžete pozrieť na našom YouTube kanály

Ďalšie efekty

Interaktívne futbalové ihrisko: Hracia plocha, ktorá počíta góly, firemné logo je možné umiestniť kdekoľvek na plochu. Po stranách ihriska sa striedajú dve logá.

Interaktívny tovar: Je možné vkladať ľubovoľné obrázky. Keď zákazník prejde po podlahe, jednotlivé obrázky sa začnú podľa chôdze meniť.

Fľaškové uzávery: Pohybom tela nad obrazcom sa uzávery rozutekajú preč a po určitej dobe sa opäť vrátia. Zákazník tak svojim telom odkryje skryté logo firmy, či výrobok. Môžete meniť počet uzáverov, veľkosť, ako ďaleko a rýchlo sa budú uzávery pohybovať. Miesto uzáverov si zvoľte svoj výrobok alebo logo a ako podklad si dajte video, či leták.

Autíčka: Štyria hráči sa postavia do rohov a pohybom nôh sa snažia dostať svoje autíčko čo najskôr do cieľa. Uprostred sa objavuje firemné logo.

Meteory: Lietajúce meteory explodujú, keď na nich zákazník stúpi. Je možné meniť veľkosť a množstvo meteorov, pozadie, zvuk, logo, či video.

Logo: 3D pohybujúce sa logá môže zákazník vykopnúť alebo odraziť od okrajov. Je možné meniť veľkosť, počet log, rýchlosť pohybu loga a pozadie sa dá nahradiť logom alebo videom.

Most: Most po prechode stráca svoje dosky, voliteľné pozadie a umiestnenie loga.

Bicie nástroje: Bubny sú umiestnené buď na podlahe alebo na stene. Je možné hrať pohybom tela. Voliteľné pozadie a umiestnenie loga.

Mixážny pult: Mixuje akúkoľvek hudbu. Čím viac pohybov na ploche, tým viac sa zariadenie točí a tým rýchlejšie hudba hrá.

Uvítacia rohož: Ideálna pre hlavné vchody. Zariadenie rozpozná, či ide človek dovnútra alebo von z budovy a podľa toho napíše text. Je možné zmeniť celé pozadie na logo alebo nechať logo firmy iba tak sa voľne objavovať, či zmeniť celý text.

Máte otázky? Spýtajte sa nás:

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)

Predmet

Vaša správa